A természet, az éghajlat és a környezet állapotáról való diskurzus még soha nem volt ennyire népszerű. Nehéz azonban tagadni, hogy ezt a vitát egyre inkább a városi és technokrata elit aggodalmai és érzékenysége alakítja, miközben egyre inkább háttérbe szorulnak azok, akiknek tényleges tapasztalataik vannak a vidéki életmódról, a földműveléstől a különböző terepsportokig.

Miközben Magyarország az Európai Unió Tanácsának elnökségére készül, és miközben Nyugat-Európában a gazdák tiltakozásai uralják a hírfolyamot, február 13-án, kedden a Klímapolitikai Intézet örömmel látta vendégül Dr. Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkárt, a 2024-es magyar EU-elnökség jelenlegi kormánybiztosát, a 2021-es Vadászati és Természeti Világkiállítás korábbi kormánybiztosát, aki maga is aktív vadász. Dr. Calum T. M. Nicholson-nal, az Intézet új igazgatójával folytatott beszélgetésen megosztotta gondolatait arról, hogy mi veszik el, ha a vidéki tapasztalatok hangját elhanyagolják, és hogyan nyerhetik vissza ezek a nézőpontok a megérdemelt tiszteletet.

Miután elmesélte saját szenvedélyes kötődését a vidékhez, Dr. Kovács Zoltán elmondta, hogy a vidéki közösségek számára miért okoz nehézséget a nézőpontjuk kommunikálása és érvényre juttatása, valamint, hogy ezeket hogyan lehet hatékonyabban képviselni. Kiemelte, hogy a probléma kevésbé az üzenetben rejlik, mint inkább az európai vidéki érdekeknek azon képességén, hogy hatékony hálózatot építsenek ki.